Hem / Kontakter / Förvaltningar / Barn- och utbildningsförvaltningen

Barn- och utbildningsförvaltningen

  • Förvaltningschef

    Anders Palmgren
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    anders.palmgren@soderkoping.se
    Telefon: 0121-181 75

  • Sakkunnig gymnasium-vux/utredare

    Ingrid Palgård
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    ingrid.palgard@soderkoping.se
    Fax: 0121-185 83
    Telefon: 0121-186 92

  • Områdeschef Samlad elevhälsa

    Cecilia Karlsson
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    cecilia.karlsson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-184 07

    Elevhälsan (kuratorer, psykolog, skolsköterskor, spec.pedagog, talpedagog), Modersmålsundervisning, Öppna förskolan i Familjecentralen

  • Utvecklingsstrateg

    Andreas Wetell
    Utvecklingsstrateg med särskilt ansvar för digitalisering
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    andreas.wetell@soderkoping.se
    Telefon: 0121-182 12

  • Administrativ chef

    Monika Lundqvist
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    monika.lundqvist@soderkoping.se
    Telefon: 0121-186 30

    Ansvarsområden:
    Högby förskola
    Solängens förskola
    Sankt Anna förskola
    Förskoleteamet
    Administrativ chef

  • Barn- och utbildningskontorets förskolehandläggare

    Anna Molander
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    barnochutbildningsnamnden@soderkoping.se
    Telefon: 0121-185 80

    Hit kan du vända dig med alla frågor som gäller förskolan, både placering och fakturor.

  • Nämndsekreterare

    Karolina Andersson
    Barn- och utbildningskontoret
    Storängsallén 20
    614 80 Söderköping
    barnochutbildningsnamnden@soderkoping.se
    Telefon: 0121-181 77

  • Ekonomiadministratör

    Helena Svensson
    Barn- och utbildningskontoret
    Söderköpings kommun
    614 80 Söderköping
    helena.svensson@soderkoping.se
    Fax: 0121-185 83
    Telefon: 0121-184 10

  • Ekonomiadministratör

    Jessica Granlund
    Barn- och utbildningskontoret
    Söderköpings kommun
    614 80
    jessica.granlund@soderkoping.se
    Telefon: 0121-181 74

  • Intendent

    Patrik Andersson
    Barn- och utbildningskontoret
    Söderköpings kommun
    61480 Söderköping
    patrik.andersson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-18351

Vi använder kakor (cookies) för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Genom att surfa vidare accepterar du dessa kakor. Läs mer om cookies.