Hem / Kontakter / Kommunfullmäktige

Kommunfullmäktige

  • Kommunsekreterare

    Per Johansson
    per.johansson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-181 02

  • Anders Eksmo (KD)

    Ordförande
    Kommunfullmäktige
    Mobil: 070-833 34 33

  • Bengt O Johansson (c)

    1:e vice ordförande
    Kommunfullmäktige

  • Sonnie Knutling (S)

    2:e vice ordförande
    Kommunfullmäktige

  • Alexander Florman (M)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Anders Bevemyr (S)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    anders.bevemyr@soderkoping.se

  • Annelie Sjöberg (SD)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Annika Altnas

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    annika.altnas@soderkoping.se

  • Anwar Samuelsson (M)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Bengt Svensson (M)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Bengt-Ove Karlsson (KD)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    bengt-ove.karlsson@soderkoping.se
    Mobil: 070-791 32 81

  • Björn Grip (V)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    bjorn.grip@soderkoping.se

  • Boel Holgersson (C)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Börje Natanaelsson (M)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    borje.natanaelsson@soderkoping.se

  • Edith Nielson Åkerblom (M)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Ellen Friberg (L)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    ellen.friberg@soderkoping.se

  • Evelina Nilsson (KD)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Gunvor Wissmar Skoog (M)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Gunweig Svensson (S)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    gunweig.svensson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-181 99

  • Igge Fernstad (SD)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Inga-Lill Östlund (L)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    inga-lill.ostlund@soderkoping.se
    Telefon: 0121-186 48
    Mobil: 070-368 10 17

  • Kenneth Johansson (S)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Kjell Eriksson (S)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    kjell.eriksson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-217 58
    Mobil: 070-338 05 09

  • Lillmarie Jonsson (MP)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    lillmarie.jonsson@soderkoping.se
    Mobil: 073-020 24 33

  • Liselotte Dalén ()

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Malin Östh (V)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    malin.osth@soderkoping.se

  • Marja Bergström (V)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    marja.bergstrom@soderkoping.se

  • Martin Sjölander (M)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    martin.sjolander@soderkoping.se
    Mobil: 072-516 99 69

  • Michael Danielsson (M)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Nicklas Lindekrantz (Lpo)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Patrik Wåtz (L)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Peter Karlström (C)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    peter.karlstrom@soderkoping.se

  • Pia Dingsten (S)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    pia.dingsten@soderkoping.se
    Telefon: 0121-136 29
    Mobil: 070-920 70 44

  • Roger Bodin (C)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Roine Rehn (SD)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Roland Nilsson (C)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    roland.nilsson@soderkoping.se
    Telefon: 0121-132 84

  • Stefan Åbrodd (SD)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Tuula Ravander (S)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    tuula.ravander@soderkoping.se
    Telefon: 0121-186 09

  • Ulric Nilsson (C)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige

  • Åsa Dahlin (S)

    Ledamot
    Kommunfullmäktige
    asa.dahlin@soderkoping.se
    Mobil: 070-440 01 78

  • Anton Fagerstedt (C)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

  • Bengt Wastesson (KD)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige
    bengt.wastesson@soderkoping.se

  • Björn Aldin (M)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

  • Björn Göransson (V)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

  • Eva Cox (M)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

  • Ingegerd Wetterlind (C)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige
    ingegerd.wetterlind@soderkoping.se

  • Ingela Karlsson (S)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

  • Johan Bergström (Lpo)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

  • Karin Åkeby (S)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

  • Kjell Dåådheim (M)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

  • Lena Karlström (C)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

  • Lilian Vendel (KD)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige
    lilian.vendel@soderkoping.se

  • Lisa Andersson (L)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige
    lisa.andersson@soderkoping.se

  • Magnus Berge (C)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige
    magnus.berge@soderkoping.se

  • Margareta Zackrisson (C)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

  • Marie Nikander (Lpo)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

  • Mikael Arosenius (L)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige
    mikael.arosenius@soderkoping.se
    Telefon: 0121-137 19

  • Ola Jacobsson (M)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige
    ola.jacobsson@soderkoping.se

  • Peter Abrahamsson (S)

    Ersättare

  • Thomas Kihlberg (S)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige
    thomas.kihlberg@soderkoping.se
    Telefon: 0121-129 11

  • Ulf Martin (V)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige
    ulf.martin@soderkoping.se

  • Åke Svensson (M)

    Ersättare
    Kommunfullmäktige

Vi använder kakor (cookies) för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Genom att surfa vidare accepterar du dessa kakor. Läs mer om cookies.